WITAMY NA ..:: OSTRÓW FM ::..    ***    INFORMUJEMY O WSZYSTKIM CO ZWIĄZANE Z MEDIAMI W POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSCE    ***    OSTRÓW WLKP.   -   KALISZ   -   KĘPNO   -   JAROCIN   -   OSTRZESZÓW   -   PLESZEW   -   KROTOSZYN   -   MILICZ

 

 


 

STACJE RADIOWE

    powrót do strony głównej...
  


 
Poniżej znajduje się krótka charakterystyka lokalnych i regionalnych 
stacji radiowych nadających swoje programy dla naszego regionu.
 Stacji tych, jak widać poniżej jest niestety bardzo mało, mamy 
nadzieje, że w najbliższych latach sytuacja nieco 
się zmieni, oczywiście na lepsze.
 


 

Radio Centrum Kalisz

   
106.40 MHz


 
Radio Centrum powstałe w roku 1993 jest pierwszą lokalną stacją na terenie byłego województwa kaliskiego. Swój program nadaje na częstotliwości 106.40 MHz z nadajnika zlokalizowanego w RTCN Mikstat. Zasięgiem obejmuje cały region i okolice. Stacja o charakterze regionalnym, uniwersalnym, w godzinach 6-18 na 106.4 FM usłyszymy "złote przeboje", pasmo wieczorne od 18 do około 1-ej w nocy wypełniają różne gatunki muzyczne, od współczesnego pop-u po rock, jazz, blues, dance oraz folk. Na antenie pojawiają się informacje regionalne, lokalne serwisy drogowe oraz szereg programów publicystycznych poruszających problemy lokalnej społeczności. Stacje realizuje też transmisje sportowe ze spotkań lokalnych drużyn Kalisza (siatkówka) i Ostrowa (koszykówka, żużel). Według przeprowadzonych badań najchętniej słuchana stacja lokalna w regionie. 

www.rc.fm
     

Radio ESKA Ostrów - Kalisz

 
 
 

101.10 MHz
    
89.30 MHz


 
Ostrowsko-kaliska wersja Radia ESKA pojawiła się w eterze w grudniu 2000 roku. Start poprzedziły kilkutygodniowe testy. Radio nadaje program na częstotliwości 101.10 MHz z nadajnika o mocy 2 kW zlokalizowanego w Chełmcach. Stacja o profilu młodzieżowym, kierująca swój program głównie do młodego słuchacza. Na antenie Eski posłuchamy "hitów na czasie" - współczesnej muzyki pop, wiadomości lokalnych z Ostrowa i Kalisza oraz serwisów drogowych przygotowywanych odrębnie dla każdego z miast. Od 25 września w Ostrowie i okolicy "ESKA" nadaje także na nowej, miejskiej częstotliwości 89.30 MHz, nowy nadajnik o mocy 100 WAT zlokalizowano przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp.

www.eska.fm
     

Radio SUD Kępno

  

 
101.70 MHz


 
Radio SUD - powstała 11 lat temu lokalna komercyjna stacja radiowa z Kępna. Radio nadaje swój program na częstotliwości 101.70 MHz z nadajnika o mocy 1 kW zlokalizowanego w Kępnie. Zasięgiem obejmuje głównie okolice Kępna, Ostrzeszowa, Wieruszowa i Sycowa. Stacja o formacie AC - prezentuje różne gatunki muzyczne od lat 80-tych po nowości. Na antenie pojawiają sie programy publicystyczne oraz serwisy lokalne poruszające problemy wyżej wspomnianych obszarów. Na 101.7 jest też miejsce dla informacji (głównie sportowych) z okolic Ostrowa Wlkp. W Radiu SUD znajdziemy programy muzyczne np. DJ Dance Chart, wieczorny program z pozdrowieniami, konkursami ora możliwością zamówienia ulubionej piosenki, transmisje sporotowe z ważnych dla regionu wydarzeń sportowych i wiele innych audycji na, które warto zwrócić uwagę.
 
www.radiosud.pl
     

Radio Merkury Poznań

 


  

91.10 MHz
 


 
Radio Merkury to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia z Poznania. Nadaje swój program za pośrednictwem 6 nadajników naziemnych. Na obszarze południowej Wielkopolski radia można słuchać na częstotli- wości 91.10 MHz (w okolicy Jarocina na 100.90 MHz). Stacja o charakterze uniwersalnym, której ważną częścią jest informowanie o problemach lokalnej społeczności Wielkopolski, w serwisach informacyjnych Radia Merkury często znajdujemy wiadomości z regionu południowej Wielkopolski, dla kierowców - wiadomości drogowe 
z całego województwa. Stacja jest słyszalna na obszarze 
Wielkopolski i terenów przygranicznych województw ościennych. 
 
www.radiomerkury.pl
     

Diecezjalne Radio "Rodzina"

 
103.10 MHz


 
Diecezjalne radio "Rodzina" jest stacją katolicką, nadaje swój program codziennie w godzinach 8:00-10:00 i 15:00-21:00 na częstotliwości 103.10 MHz z nadajnika o mocy 1 kW zlokalizowanego w Chełmcach pod Kaliszem. Radio pojawiło się w eterze 27 grudnia 1998 roku, początkowo nadawało 1 godzinę monofonicznego programu dziennie (pozostały czas antenowy wypełniało, tak jak dzisiaj, Radio Maryja). W kolejnych latach stopniowo wydłużano czas emisji do obecnych 8 godzin. Na antenie stacji znajdziemy informacje z życia diecezji kaliskiej, informacje z życia kościoła oraz różnego rodzaju audycje autorskie o charakterze religijnym.
Zasięgiem stacja obejmuje większą część diecezji kaliskiej.

www.radiorodzina.kalisz.pl
     
 

 

 

 

 

 

  

Tomasz M 2006 - Wielkopolska FM & Ostrów FM - Wszelkie prawa zastrzeżone